ZPRÁVY 2016

2. prosince 2016 MIKULÁŠSKÁ na Barče
Srdečně zveme na tradiční mikulášskou zábavu na Barče (Kulturní dům barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 - Strašnice) nedaleko stanice metra Strašnická od 17 hodin.

Program:
• k tanci budou hrát Kabrňáci
• soutěže
• a překvapení…. přijde host zpěvák Martin France (https://www.martinfrance.cz/
)
Vstupné: 130 Kč, pro členy 100 Kč

Vstupenky s místenkou budou v prodeji od 12. září po domluvě při osobním setkání nebo při konzultačních hodinách 13. října, 27. října, 10. listopadu, 24. listopadu 2016 od 9.30 do 12 hodin, místo: Karlínské nám. 58/12, 3. patro, Praha 8 – Karlín.
Informace: Eva Frančeová, předsedkyně spolku Praha – západ,
tel.: 604 908 837, email: spmppraha-zapad@email.cz

 

 
_____________________________________________________________________
13.9.2016 O kapří šupinku, plavecké závody uspořádal SK Plaváček SPMP Praha - západ
ALBUM>>, www.skplavacek.cz
_____________________________________________________________________
Uskutečnily se tyto výlety:
 
10.září 2016 Vinobraní na Kuksu
Výlet vlakem.  ALBUM>>
 
11.srpna 2016 Zoo Jihlava
Výlet autobusem.  ALBUM>>
 
7. srpna 2016 Dámský den, Hřebčín Slatiňany
Výlet vlakem.  ALBUM>>
 
4.července 2016 Zoo Olomouc
Výlet autobusem.  ALBUM>>
 
28. května 2016 DEN STAROKLADRUBSKÉHO KONĚ
Kladruby nad Labem
Výlet vlakem a procházka alejí k národní památce. Znovu otevřený hřebčín pro veřejnost. ALBUM>>
 
_____________________________________________________________________
8.5.2016 MAYDAY Zoo Praha - Pomáháme jim přežít
Také v Praze jsme se zapojili do podpory ochrany přírody. V Praze jsme si vybrali téma "Ohrožení lvi indičtí". Lev je exotické zvíře a možná si někdo řekne - co my máme s ním společné? My máme přece lva ve státním znaku a již v historii byl lev v českém erbu. Možná si i vzpomenem na pověst o Bruncvíkovi a jeho lvu. Lev v našem znaku pravděpodobně pochází právě spíše z Asie. Celý den jsme prodávali naše výrobky a podobně jako v Plzni si mohli návštěvníci zoo vyrobit vlastní výrobky. Poděkování za pomoc při realizaci projektu patří opět žákům ze ZŠP a ZŠS Lužiny i jejich rodičům. Odevzdali jsme 7942 Kč na projekt  Pomáháme jim přežít. ALBUM>>
 
 
 
 
7.5.2016 Švejkova padesátka
Na této akci jsme nemohli chybět. Pravidelně se vypravujeme na krásnou procházku z Písku podél Otavy. Putim nám přípomíná cesty dobrého vojáka Švejka. Připomene nám film a my máme možnost si prohlédnout místa, kde se natáčelo. Potom návrat do Písku a rychle do cíle, kde jsme získali diplom. Písek nám však tentokrát nabídl i soutěž veteran rallye "Křivonoska 2016". Obdivovali jsme nejen historické automobily, motorky, ale také dobové kostýmy soutěžících. A v Písku se nesmí zapomenout  zastavit v místní Sladovně, kde je úžasná stálá výstava věnovaná ilustrátorům dětských knih. Vraceli jsme se s pocitem krásně prožitého dne. ALBUM>>
 
 
 
1.5.2016 MAYDAY Zoo Plzeň - Nechme je žít, růst...
V letošním roce se poprvé náš spolek zúčastnil projektu na pomoc ochrany přírody. V Plzni jsme prezentovali projekt "Rybí sliby", kde jsme se snažili představit život v našich řekách. Dalším úkolem získat za naše výrobky (tašky, taštičky, náramky aj. i dílnami, kde si návštěvníci mohli vyrobit vlastní náramek nebo zápisník) co nejvíce peněz. Poděkování za pomoc při realizaci projektu patří žákům ze ZŠP a ZŠS Lužiny. Odevzdané peníze jsou určeny na záchranu krásného ptáčka CHŘÁSTALA POLNÍHO, který z našeho okolí mizí.
Odevzdali jsme  2432 Kč. ALBUM>>>
 
 
 
 
KONZULTAČNÍ TERMÍNY

Čas: od 9.30 do 12 hodin
14. dubna 2016, 28. dubna 2016, 12. května 2016, 26. května 2016,
9. června 2016, 23. června 2016

Místo: Karlínské nám. 58/12, 3.patro, Praha 8 – Karlín
Doprava: stanice tramvaje Karlínské náměstí

Pro setkávání, placení příspěvků, přihlášení na akce, získání aktuálních informací a konzultace jsme pro vás v Karlíně, kde má sídlo republikový orgán SPMP ČR a kde také máme možnost využít služeb poradny. Kancelář pro konzultace se členy spolku máme pronajatou společně s pobočným spolkem Praha – jih. Zvyšujeme servis pro vás a zároveň šetříme vaše členské peníze. 
 

                                                                                                                                   

PODĚKOVÁNÍ  A UPOZORNĚNÍ

Děkuji všem členům za spolupráci a za zaplacení členských příspěvků na rok 2016. Dopis členům SPMP je zaslán všem, kteří mi odevzdali přihlášku do spolku Praha – západ.  Několik členů ještě neuhradilo členský příspěvek, ale stále máte možnost zaslat příspěvek na účet našeho spolku 5556055560/2010, kde si můžete i překontrolovat zapsání příspěvku na účet. Osobně můžete zaplatit při konzultačních hodinách v Karlíně. Ve čtvrtek jsem v Karlíně přítomna již od 9.30 do 10.30 hodin. Další číslo Dopisu 149 bude zasláno jen členům, kteří uhradili členský příspěvek. Členský příspěvek je 250 Kč za osobu. Zaplacený členský příspěvek vám poskytuje také možnost čerpat výhody člena spolku.
Eva Frančeová, předsedkyně spolku Praha – západ
 
NOVINKY ZE ZÁPADU

Spolek Praha – západ se vždy věnoval vycházkám, výletům za poznáním, vzdělávacím kurzům, tvořivým dílnám a od letošního roku se zapojujeme také do ochrany přírody MAY DAY.

Chceme nabídnout o prázdninách novinku - dvakrát třídenní docházkové akce pro ty, kteří nikam neodjíždí a přesto chtějí prožít něco - na co rádi budou vzpomínat. Začínat budeme v 10 hodin a končit v 17 hodin, případně dle domluvy.

V letošním roce slaví výročí jeden z nejzajímavějších, nejvýznamnějších vládců naší země císař Karel IV. a my se společně vydáme po jeho stopách, které zanechal v naší vlasti.

Protože máme rádi pohyb a rádi soutěžíme – připravili jsme v létě pro vás turnaje v netradičních disciplínách.

Do akcí se samozřejmě mohou zapojit všichni zájemci z  jakéhokoliv spolku, jejich rodiče, kamarádi, přátelé i mimopražští zájemci.
Vše sledujte v jednotlivých nabídkách v „Dopise“ nebo na našich webových stránkách. Nezapomeňte se vždy včas přihlásit na akci. Počet míst je často kapacitně omezen.
Těšíme se na vás a přejeme příjemný čas prožitý s námi. Za spolek Praha - západ Eva Frančeová.